1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii jest to również dzień w którym dzieci z klas IV odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci te przychodzą na swój biały tydzień codziennie na godzinę 18:00. Dziękuję bardzo p. Elżbiecie Wojciechowskiej, naszej katechetce za przygotowanie tych dzieci do dzisiejszej uroczystości i p. Annie Dudziej za ubranie kościoła kwiatami. Z ofiar jakie złożyły dzieci na dar ołtarza zakupiliśmy żarówki ledowe do jednego z naszych żyrandoli.
  2. Dziś również obchodzimy dzień dziecka, w związku z tym składamy wszystkim dzieciom najlepsze życzenia i obiecujemy im naszą modlitwę.
  3. W czwartek odbyło się posiedzenie rady parafialnej. Omówiliśmy stan materialny naszej parafii – parafia posiada duże zadłużenie, jest też wiele remontów do wykonania – a także ustaliliśmy plan działania na najbliższe trzy miesiące. O ustaleniach będę informował w trakcie ich realizacji. Jednym z takich ustaleń jest tak zwana taca inwestycyjna, która zbierać będziemy w każdą drugą niedzielę miesiąca. Nie jest to taca dodatkowa, natomiast prosimy o to aby składać wtedy w miarę możliwości większe ofiary. Ofiary te przeznaczone będą wyłącznie na cele parafialne, takie jak remonty czy spłata zadłużenia. Taka taca zbierana już będzie w najbliższą niedzielę.
  4. Dziś obchodzimy VII święto dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  5. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetę „Gość Niedzielny"
  7. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po sumie wystawienia Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja.
  8. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 17:00 i 18:00.
  9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie 06 czerwca o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.