palermo 2021       Dziś zwiedzaliśmy stolicę Sycylii Palermo i okolice. Odwiedziliśmy dwie katedry, przeszliśmy przez starą część miasta a na rynku zrobiliśmy drobne zakupy. Zwiedzanie zakończyliśmy przed budynkiem opery. W godzinach wieczornych powróciliśmy na nocleg w Brolo gdzie czeka nas pakowanie walizek przed jutrzejszym powrotem.

cefalu 2021       Dziś zwiedzaliśmy dwa Sycylijskie miasteczka: San Stefano i Cefalu. W San Stefano, które słynie z ceramiki artystycznej odprawialiśmy Mszę Świętą, zaś w Cefalu odwiedziliśmy katedrę oraz zwiedziliśmy to piękne miasteczko.

tindari 2021       Dziś w godzinach przedpołudniowych udaliśmy się do położonego w górach urokliwego miasteczka Tindari. Tu odprawiliśmy Mszę św. w kościele gdzie znajduje się słynąca łaskami figura Czarnej Madonny. Zwiedziliśmy teren wykopalisk po czym powróciliśmy do hotelu. Pozostała część dnia została przeznaczona na odpoczynek.

syrakuzy 2021        Dziś Mszą św. o godz 10:30 rozpoczęliśmy kolejny dzień pielgrzymki. Zwiedziliśmy kamieniołomy, ruiny amfiteatrów greckiego i rzymskiego, oraz wyspę Ortiga. Teraz jedziemy do Palermo. Odwiedziny jeszcze plantację orzechów pistacjowych na której wypijemy kawę z pistacjami, pewnie będą też i lody.

katania 2021       Dziś zwiedzaliśmy Katanię. Przeszliśmy ulicami starego miasta, zwiedziliśmy katedrę i obejrzeliśmy zamek. Po południu udaliśmy się do Syrakuz i tu Mszą św. zakończyliśmy dzień dzisiejszy.

etna 2021        Dziś zwiedzaliśmy czynny wulkan Etna i jego okolice. Wulkan ten chociaż jest ciągle czynnym, to przyciąga do siebie zarówno turystów jak i mieszkańców. Dla mieszkańców jest on źródłem utrzymania a dla turystów wielką atrakcją.Wąwóz Alcantra utworzony został przez jedną z rzek wypływających z Etny. Oto kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

sycylia 2021       Po szczęśliwym locie podziękowaliśmy p. Bogu za opiekę i ruszyliśmy do Taorminy. Taormina to przepiękne Sycylijskie miasteczko sięgająca w swych początkach czasów antycznych. Oto kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

jerozolima 2020 2        Po wczorajszym - bardzo udanym weselu odwiedziliśmy dziś Ogród Oliwny, kościół Dominus Flewit, Bazylikę Agonii, Grotę Zdrady, ścianę płaczu i Ein Karem gdzie na świat przyszedł Jan Chrzciciel. Po Mszy św. wróciliśmy do hotelu i zaczynamy pakowanie. Jutro będziemy już w parafii.

golgota 2020       Dzień rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie bo już o 5:30 uczestniczyliśmy we Mszy św na Golgocie. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na Pole Pasterzy (groty i kościół) a następnie udaliśmy się nad rzekę Jordan gdzie Pan Jezus przyjął chrzest od Jana. Odwiedziliśmy też Jerycho, przejechaliśmy przez pustynię a w ramach relaksu odwiedziliśmy Morze Martwe. Tu zażywaliśmy kąpieli i wodnych i błotnych. Wieczorem czeka nas jeszcze wesele.