1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest „Gaudete” czyli niedzielą radości. Czasem nazywa się ją również „Niedzielą różową” gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan sprawuje liturgię w szatach koloru różowego. Nazwa tej niedzieli pochodzi od mszalnej antyfony „Gaudete i Domino semper”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i daru odkupienia jakie przynosi.
  2. Rozpoczęliśmy dziś nasze Rekolekcje Adwentowe. W poniedziałek nabożeństwa będą tak jak w niedzielę czyli o godz. 09:00, 10:30 dla dzieci, 12:00 i 18:00, we wtorek zapraszamy na Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek przed i w trakcie każdej Mszy św. Kandydaci do bierzmowania i uczniowie klas IV przynoszą do spowiedzi i na rekolekcje swoje indeksy. Rekolekcje prowadzi ks. Szymon Mastalerz z Czerwińska
  3. Roraty w tym tygodniu odprawiane będą od środy do soboty o godz. 07:00. Zapraszamy.
  4. W minionym tygodniu na zakup paliwa zebraliśmy 1750 zł. i 18 groszy. Na paliwo wydaliśmy 10200,00 złotych. Dlatego też ofiary z najbliższej niedziele również przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Bardzo prosimy o Waszą ofiarność aby chociaż częściowo pokryć tę różnicę między tym co zebraliśmy i co wydaliśmy.
  5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz 12:00 Wigilia dla ministrantów i scholi
  6. Nabożeństwo Fatimskie we wtorek – odmówimy podczas Mszy św. o godz. 18:00 dziesiątkę różańca świętego.
  7. Można jeszcze kupić wigilijne świece Caritas. Cena dużej świecy 15 zł., a małej 10. Kupując te świece pomagamy ubogim dzieciom. Można też nabyć gazetę Gość Niedzielny. Również ministranci rozprowadzają jeszcze sianko na stół wigilijny – ofiara dobrowolna przeznaczona jest na cele ministranckie.