1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest „Gaudete” czyli niedzielą radości. Czasem nazywa się ją również „Niedzielą różową” gdyż jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan sprawuje liturgię w szatach koloru różowego. Nazwa tej niedzieli pochodzi od mszalnej antyfony „Gaudete i Domino semper”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i daru odkupienia jakie przynosi.
  2. Rozpoczęliśmy dziś nasze Rekolekcje Adwentowe. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na Msze św. razem z dorosłymi. Spowiedź w poniedziałek i wtorek przed i w trakcie każdej Mszy św. Kandydaci do bierzmowania i uczniowie klas IV przynoszą do spowiedzi i na rekolekcje swoje indeksy. Rekolekcje prowadzi ks. kanonik Leszek Błaszczak – proboszcz z parafii Płonne.
  3. Roraty w tym tygodniu odprawiane będą od środy do soboty o godz. 07:00. Zapraszamy do udziału i przypominamy też w sposób szczególny o nich kandydatom do Bierzmowania i Komunii św.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 Wigilia ministrancka.
  5. Nabożeństwo Fatimskie w najbliższy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00.
  6. Opłatki w tym roku odbieramy w kancelarrr parafialnej.
  7. Można jeszcze kupić wigilijne świece Caritas. Cena dużej świecy 12 zł., a małej 6. Kupując te świece pomagamy ubogim dzieciom. Można też nabyć gazetę Gość Niedzielny. Również ministranci rozprowadzają jeszcze sianko na stół wigilijny – ofiara dobrowolna przeznaczona jest na cele ministranckie.