1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W miesiącu tym modlić się będziemy o trzeźwość w naszym narodzie, w naszej parafii i w naszych rodzinach. Zachęcam również, aby w tym miesiącu powstrzymać się lub też ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych.
  2. Dzisiaj wspominamy szczególne wydarzenie w historii II wojny światowej – 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy w modlitwie o polskich bohaterach tamtych czasów, którzy swoim życie pełnym poświęcenia, umiłowania Ojczyzny i przelaniem krwi, złotymi zgłoskami zapisali się w historii naszego narodu.
  3. Jutro, 2 sierpnia w kościele klasztornym będzie można uzyskać odpust zupełny. Główna Msza św. odprawiona zostanie o godzinie 12:00.
  4. W piątek w święto Przemienienia Pańskiego z Płocka wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach. Zachęcamy również do udziału w pielgrzymce duchowej.
  5. Od piątku do 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18:00 odprawiać będziemy Apel Jasnogórski.
  6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. o godz. 18:00.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetę Gość Niedzielny.